
Nyugdíjbiztosítás kalkulátor 2021
Kalkulátor
Kitöltési segédlet
Megadod a születési éved és azt az összeget, amit havonta megtakarítanál.
Kiszámoljuk, mennyi pénzed gyűlne össze, mire nyugdíjba mész.
- Nyugdíjbiztosítás
- Önkéntes nyugdíjpénztár
- Nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ)
Személyes tanácsadásunkon segítünk kiválasztani a hozzád illő megoldást.
Ennyi megtakarított pénzed lesz a futamidő végén:
és
Ft
között
a választásodtól függően
Ajánlataink, amikkel ezt az összeget elérheted
Nyugdíjbiztosítások
Önkéntes nyugdíjpénztárak
Nyugdíj-előtakarékossági számlák

Szeretnél számszerű
összehasonlítást
ezekből az ajánlatokból?

Miért nem lehet a kalkulátor alapján választani?
A kalkulátor által számolt lejárati összeg nem biztos, hogy a valóságban is annyi lesz. Miért? Azért mert a kalkulátor a korrektség jegyében ugyanakkora elméleti hozammal számol minden nyugdíjbiztosítás esetén, így csak a költségeltérések miatti különbségeket mutatja meg. A valóságban viszont további 2 szempontot is meg kell vizsgálni döntés előtt.
2014 óta már több mint 360 ezer magyarnak van nyugdíjbiztosítása.
A legtöbben viszont nem azt a nyugdíjbiztosítást választották, ami elméletben a legkevesebb költséget von el. Hogy miért?
Azért mert semmilyen garancia nincsen arra, hogy a legolcsóbb nyugdíjbiztosítással lesz a legtöbb pénzünk a lejáratkor.
3 dolog befolyásolja a lejárati összegünket:
- Levont költségek – Ezzel számol a kalkulátor
- Várható hozamok – Tanácsadónk segít eligazodni a számok között
- Előnyök / hátrányok – Tanácsadónk segít megtalálni a megfelelő paraméterek
Kérd szakértő segítségét!

Levont nyugdíjbiztosítás költségek
Olyan nincs, hogy ingyenes pénzügyi szolgáltatás, mert a pénzedet valakinek kezelnie kell ki- és befizetéskor, illetve be is kell fektetni ahhoz, hogy hozamot termeljen. Mindez nincs ingyen.
A józan ész azt diktálja emiatt, hogy a legalacsonyabb TKM-et (Teljes Költségmutatót) kell választani, mert ez jelenti a legolcsóbb szolgáltatást. A valóság ennél kicsit bonyolultabb, bár tény, hogy a TKM kiválóan alkalmas az összehasonlításra, és egy jó kiindulási alapot ad. Ugyanakkor a TKM mégiscsak egy példaszámítás során keletkezik, nem pedig valós esetnél, mint amilyen a tiéd.
Azt meg lehet állapítani ránézésre, ha egy ajánlat kimagaslóan drága, de hasonló költségszintek mellett inkább az ár-érték arányra kell helyezni a hangsúlyt. Megveheted a legolcsóbb mosógépet a boltban, aztán lehet, hogy háromhavonta szereltetni kell, és egy-két év után teljesen újat kell venni. Utólag már azt mondanád, hogy inkább vettél volna kicsit drágábbat, jobban jöttél volna ki hosszú távon.
A nyugdíjbiztosítás is hasonló. Lehet, hogy az egyik ajánlat TKM-je a lehető legolcsóbb, de mi van, ha cserébe gyengébb az alapkezelő, ezért gyengébbek a hozamok is? Ugyanez fordítva is igaz: lehet, hogy a fél százalékkal drágább TKM mögött jobb az alapkezelő, ezért összességében érdemes azt választani.
Nyugdíjbiztosítás hozamok
Egy nyugdíjbiztosítás képes infláció feletti hozamokat termelni. Ez azért lehetséges, mert egy nyugdíjbiztosítás mögött egy alapkezelő áll, aki a nemzetközi értékpapír-piacba fektet (ami független például a magyar gazdaságtól). Azon belül is részvénybe (equities), kötvénybe (bonds), készpénzbe (bills) és az ezeket vegyítő vegyes alapokba fektetnek. Ezt a tőzsdei piacot pedig már jól ismerjük. Itt láthatod, hogy az említett értékpapírok összesítésben infláció felett teljesítettek az elmúlt százhúsz évben, mivel ezek reálhozamok:

De mi vettük a fáradságot, és utánanéztünk annak is, hogy a nyugdíjbiztosítások hátterében dolgozó eszközalapok hogyan teljesítettek az elmúlt években. Termékspecialistánk külön-külön felvette a kapcsolatot a biztosítókkal, és elkérte azokat a hozameredményeket, amiket az interneten alig-alig lehet megtalálni, összesítve pedig végképp nem hozzáférhető. Összegyűjtöttük 10 biztosító 243 nyugdíjbiztosítás eszközalapjának hozamát 2015 és 2019 között, majd évesítettük, átlagoltuk őket. Az eredmény az alábbi grafikonon látható kockázati szintek szerint:
A stabilnak és biztonságosnak mondható közepes kockázatú eszközalapok évi 5,81% hozamot termeltek az elmúlt években. Azért mondom, hogy stabil, mert ezek viszonylag alacsony kilengés mellett tartották ezt a hozamot. A múltbéli hozamok alapján nem tudjuk megjósolni a jövőt, azt azonban látjuk, hogy nagyjából mi az a szint, amit hosszú távon egy eszközalap tartani tud. Az alacsonyabb kockázatú nyugdíjbiztosítások 2,05%-ot, a magasabb kockázatú nyugdíjbiztosítások nagyon is jónak számító, 8,83%-os éves átlaghozamot értek el.
Azt is össze tudjuk hasonlítani ezzel, hogy az egyes biztosítók mennyire erős alapkezelőkkel dolgoznak együtt (ők fogják befektetni a pénzed). Ehhez persze az kell, hogy hasonlót a hasonlóval mérj össze. Például látod, hogy kétféle biztosító alapkezelője is az ázsiai piacokba fektet (többek közt), akkor meg tudod nézni, hogy a múlt egy azonos szakaszában melyikük volt a jobb ezen a területen.
Nyugdíjbiztosítás előnyök és hátrányok
Ez olyan terület, ami az élethelyzeteden, a szubjektív igényeiden múlik. Forintban vagy euróban kapod a fizetésed? Milyen feltételekkel ad bónuszt a biztosító? Az éves befizetésed meghaladja a prémium ügyfelek szintjét? A díjszüneteltetés egy év, esetleg három év is lehet egymás után? Kötelező-e évente növelni a befizetés mértékét (indexálás), vagy ez teljesen opcionális? Akarsz eseti likvid számlát? Az adójóváírást hova fektetik? Mennyire ügyfélbarát a biztosító? Milyenek az ügyfél-visszajelzések?
Ezek mind-mind olyan szempontok, amik ajánlatonként eltérhetnek, és a személyes preferenciáid szabják meg, hogy melyik lesz a hozzád leginkább illő megoldás. Szerencsére nem kell mind a 60-65 konstrukciót ismerned, hiszen a nyugdíjbiztosítás az egyetlen olyan nyugdíjcélú megtakarítás, ahol saját tanácsadót kapsz magad mellé. Az ő dolga, hogy az igényeid szerint leszűrje neked az ajánlatokat, és elmondja, melyiknek mi az előnye és a hátránya.
Ehhez olyan etikus tanácsadóra van szükséged, mint amilyenek nálunk is dolgoznak. Ők nem olyanok, mint az értékesítők, akik csak egyféle gyártó ajánlatait reklámozzák, hanem valódi tanácsadók: az egymással konkurens ajánlatokat versenyeztetik meg neked.
Nem ajánlott viszont azoknak, akik értenek az értékpapír kereskedelemhez / tőzsdéhez és szeretnének is ezzel folyamatosan foglalkozni, mert számukra a NYESZ számla nagyobb szabadságot biztosít majd.
Miért éri meg nyugdíjbiztosítást indítani?
Évente 50-60 ezren kötnek nyugdíjbiztosítást. Mutatjuk, hogy miért:
- Az adójóváírásnak köszönhetően minden félretett pénz +20%-kal többet ér
- Alacsony költség mellett akár éves 6-8%-os átlaghozamot is elérhetünk
- 65 éves korban jár le, akkor is ha az állam kitolja a nyugdíjkorhatárt
- Fizet halál és rokkantság esetén is, illetve illetékmentesen örökölhető
- Teljesen független az államtól, ezért nem juthat a magánnyugdíjpénztárak sorsára
- Munkahely elveszítés esetén akár több évre is szüneteltethető
Így lesz neked is milliós nyugdíjkiegészítést kitermelő nyugdíjbiztosításod
A kalkulátor rámutat a költségkülönbségekre
Az összehasonlító kalkulátor segít neked képbe kerülni, hogy egy elméleti hozamot és az adókedvezményt is beleszámolva nagyjából mennyi havi megtakarításból mekkora plusz nyugdíjra tehetsz szert. Ugyanakkor rámutat az egyes ajánlatok közötti költségkülönbségekre is.
Tanácsadóinkkal a várható hozamokat is átbeszélheted
Ha nem elégszel meg az elmélettel, akkor bármelyik nyugdíjbiztosítást részletesen is át tudod beszélni tanácsadónkkal. A kalkulátor az elméleti számokat mutatja, személyesen viszont jobban mögé tudunk nézni a várható hozamoknak, az előnyöknek és a hátrányoknak is. Így már valóban a tények ismeretében tudsz választani.
Megmutatjuk, hogy mi milyen portfóliót használunk
Ha úgy döntesz, hogy belevágsz, akkor tanácsadónk a teljes adminisztrációt elintézi helyetted, úgy hogy ehhez neked ki sem kell mozdulnod otthonról. Sőt, azt is megmutatjuk, hogy mi milyen portfóliót állítottunk össze magunknak, így a jó hozam elérésben is kapsz tőlünk segítséget.
A lejáratig melletted állunk
A lejáratig végig melletted vagyunk. Ha kérdésed van, azonnal választ kapsz, ha olyan gazdasági esemény történik, ami pedig indokolja, hogy változtassunk a nyugdíjbiztosítás befektetési portfólióján azt is tudni fogod!