CIG Pannónia Értékmegőrző
Ez lehet a te terméked, ha:
Biztosan nem a te terméked, ha:
A meglévő termék, egy már korábban is elérhető életbiztosítási termék, amelyet a Biztosító egy záradékkal alakított nyugdíjbiztosítássá. Az új termék ezzel ellentétben kimondottan az új nyugdíjbiztosítási törvény miatt kifejlesztett ajánlat, amely korábban nem volt elérhető a piacon. A kettő között jogilag nincsen különbség, így az adókedvezmény mindkettőre ugyanolyan feltételekkel vehető igénybe, piaci különbségek viszont előfordulhatnak.
Azt mutatja meg, hogyha felveszed velünk a kapcsolatot, akkor rajtunk keresztül el tudod-e indítani ezt a nyugdíjbiztosítást.
Azt mutatja meg, hogy a nyugdíjbiztosítás biztosítottjának legalább hány évesnek kell lennie a szerződéskötés pillanatában. Ezt a kort ténylegesen be is kell tölteni, azaz a hónap és a nap is számít nem csak az év.
A nyugdíjbiztosítás lejárata mindig a Biztosított kötéskori hivatalos nyugdíjkorhatára, azaz a legtöbb esetben 65 év. A minimum tartamnál rövidebb időre nem kötheted meg a szerződést, így például egy minimum 10 éves szerződés legfeljebb 54 éves korban köthető meg, azaz legkésőbb az 55. születésnapod napján.
Ebben a cellában jeleztük neked, hogy van-e lehetőséged kiegészítő biztosításokat is választani a szerződésbe, azaz bebiztosíthatod-e magad például, kritikus betegség vagy 40% alatti rokkantság esetére.
Itt tájékozódhatsz arról, hogy milyen lehetőségeid vannak arra, hogy garanciákat vehess igénybe a szerződésben.
A rendszeresen vállalt fizetendő díj mellett lehetőséged van kisebb-nagyobb összegeket befizetned és kezelned a szerződésedben. Ezt nevezzük eseti, tehát nem rendszeres befizetésnek. Hogy az így befizetett pénzedet hova tudod befektetni, milyen számlán kezelik, kapsz-e rá adókedvezményt, vagy sem azt minden szerződésben eltérően alkalmazzák a biztosítótársaságok. Ebben a cellában olvashatod, hogy ennél a nyugdíjbiztosításnál pontosan hányféle eseti számlát és milyen feltételekkel vehetsz igénybe.
Itt tüntettük fel, hogy a nyugdíjbiztosításba befizetett pénzed milyen pénznemben kerül nyilvántartásra. A díjfizetés devizája és a szolgáltatás devizája is lehet ettől eltérő. Fontos ezzel tisztában lenni, hiszen ha például a nyilvántartás devizája eltér a díjfizetés pénznemétől, akkor felmerül az árfolyamkockázat, illetve az átváltásnak költsége is lehet. Ha mind a díjfizetés, mind a kifizetés devizája eltér a nyilvántartásétól, akkor ezek duplán merülnek fel.
Itt azt mutatjuk meg neked, hogy adott nyugdíjbiztosítás esetében milyen pluszpénzekre, bónuszokra számíthatsz a szerződés tartama alatt, ezeket mikor írják jóvá, mikor férhetsz hozzá és milyen feltételek esetén válsz rá jogosulttá.
A nyugdíjbiztosítási szerződés 4 esetben is szolgáltat, amelyek közül a legelső az elérés vagy lejárat, azaz amikor a Biztosított ténylegesen eléri a kötéskori hivatalos nyugdíjkorhatárát, amely a legtöbb esetben a 65. életév. A cella tartalmazza, hogy a Biztosító pontosan milyen szabályok szerint fizet a lejáratkor a Biztosítottnak.
A második szolgáltatás a nyugdíjba vonulás, azaz amikor futamidő szerint ugyan még nem járt le a szerződés, de mégis a Biztosított tényleges öregségi nyugdíjazása megtörténik (például: korengedményes nyugdíj, nők 40 éves jogosultsági idő megszerzése miatt). A kifizetés szabályait itt olvashatod.
A harmadik szolgáltatás a rokkantsági nyugdíjjal történő megszűnés, amely ha eléri a legalább 40%-ot, szintén a Biztosított részére kifizetés történik, az alábbi feltételekkel.
A negyedik szolgáltatás a haláleseti kifizetés, ilyenkor a Biztosított tartamon belüli halála esetén a haláleseti kedvezményezett, vagy ennek hiányában a törvényes örökös kapja meg a haláleseti összeget, amelyet az alábbi szabály szerint teljesít a Biztosító.
A fenti 4 szolgáltatás térítésének devizanemeit olvashatod itt, azaz hogy milyen pénznemben teljesít a Biztosító a részedre. Fontos azonban azt tudni, hogy forinttól eltérő (pontosabban a kifizetéskor hivatalos magyarországi devizától eltérő) kifizetés feltétele a devizaszámla, ennek hiányában váltási költséggel terhelten forintban teljesít a biztosító.
A legelső időpont, amikor a szerződésben a rendszeres díjakra vonatkozóan élhetsz a részleges vagy teljes visszavásárlási igényeddel. Fontos azonban tudnod, hogy ilyenkor nem csak az igénybe vett adókedvezményt és az esetleges kamatadót + EHO-t vonják le az egyenlegedből, de a következő cellában ismertetett visszavásárlási szabályokkal is csökkentik a kézhez kapott összeget.
A Biztosító leghamarabb a fenti cellában említett idő letelte után, és a hozzáférés pillanatától függően az alábbi szabályok szerint számolja ki a tényleges aktuális egyenlegedből a visszavásárlási értéket. Fontos tudnod, hogy a visszavásárlási táblázat kizárólag a kezdeti befektetési egységekre vonatkozik, amely jellemzően az első 2-3 év egyenlege, az ezután befizetett ún. megtakarítási egységekre nem. A pontos értéket lejjebb, a költségek szekcióban találod.
A rendszeres díjjal ellentétben az eseti díj a befizetéstől számítva bármikor hozzáférhető, az alábbi feltételekkel.
Ebben a cellában tüntettük fel, hogy a nyugdíjbiztosítási szerződés legutolsó évében a Biztosító ír-e elő díjfizetést, és azt hogyan teszi meg.
Ennél a blokknál azt foglaltuk össze számodra, hogy amikor szolgáltatást veszel igénybe, milyen járadéktípusú megoldásokkal élhetsz. Egyrészt vizsgáljuk azt, hogy mikor van lehetőséged járadékszolgáltatásra, illetve mennyi ideig, másrészt pedig azt, hogy ez technikailag milyen járadékfizetést vagy járadék típusú kifizetést jelent.
Azt a legalacsonyabb rendszeres évesített díjat jelenti, amelytől a szerződés megköthető. A díjfizetési ütem természetesen ettől eltérő gyakorisággal is történhet, amelyet a kettővel ez alatti cellában tüntettünk fel.
Az eseti befizetés minimumát jelenti, azaz hogy alkalmanként minimálisan mekkora összeg fizethető be az eseti számlára.
Azt mutatja meg, hogy a szerződésben vállalt éves díj pontosan milyen választható gyakoriságokkal, évente hány részletben fizethető be a nyugdíjbiztosítási szerződésbe.
A díjfizetés pénzneme határozza meg, hogy az adott Biztosító milyen devizákban fogad el befizetést a nyugdíjbiztosításba.
A Biztosítók az infláció ellensúlyozására, tehát a pénzed folyamatos értékállóságának biztosítására alkalmazzák az értékkövetést. Ez számodra a gyakorlatban annyit jelent, hogy a fizetendő díjadat valamekkora értékkel indexálják. A Biztosító ezt teheti automatikusan és egyben kötelező érvényűen, illetve megadhatja a felajánlott indexről való lemondást, vagy akár teljes mértékben rád is bízhatja a rendszeres megtakarításod értékállóságának megoldását. Itt azt mutatjuk meg, hogy hol kötelező és milyen mértékben az értékkövetés.
Amennyiben átmeneti fizetési nehézségeid lépnek fel akkor bizonyos számú díjrendezett év után néhány alkalommal, adott időre szüneteltetheted a díjfizetést. A díjszüneteltetés szabályait ebben a cellában olvashatod.
Díjmentesítés esetén a díjfizetési kötelezettséged véglegesen megszűnik. Ez az opció azonban veszteséggel jár, hiszen ilyenkor az adott visszavásárlási értéken véglegesítik az egyenlegedet. Itt tüntettük fel, hogy legalább hány díjrendezett év után van lehetőséged a díjmentesítésre.
A rendszeres díjad csökkentésére ennyi díjrendezett év eltelte után van legelőször lehetőséged, amely szerződésenként más és más. Általában a díjcsökkentés igénylésének időpontjában aktuális minimumdíjnál alacsonyabbra nem módosítható a fizetendő díj.
Amennyiben a rendszeres díjad mértékét növelni szeretnéd, akkor azt csak ennyi díjrendezett év után teheted meg.
Egyes szerződéseknél a biztosító lehetőséget ad rá, hogy a rendszeres díjak mellett befizetett eseti megtakarításaidból teljesítsd a rendszeresen fizetendő díjad, sőt egyes társaságok díjhiány esetén, ha van az eseti számládon pénz, automatikusan is átvezetik az esedékesség szerinti összeget. Remek alternatíva ez akkor, ha átmeneti fizetési nehézségeid vannak, de van pénz az eseti számládon. Fontos azonban odafigyelni, hogy melyik nyugdíjbiztosítás esetén hogyan működik ez a lehetőség, azaz érinti-e az adókedvezményedet.
Azt az időtartamot olvashatod ebben a cellában, hogy legfeljebb hány napig lehet díjrendezetlen a szerződésed, azaz hogy pontosan mennyit vár a Biztosító a hiányzó díjak befizetéséig, mielőtt díjnemfizetéssel megszüntetné a szerződést.
Az Pannónia Értékmegőrző egy klasszikus vegyes életbiztosítás, ezért a működéséből adódóan nem mutathatóak ki tételesen a költségei. A klasszikus vegyes életbiztosításnál (szemben a unit-linked alapú módozatokkal) nem a havi díjból indul ki a Biztosító, hanem egy meghatározott biztosítási összeghez, mint garantált szolgáltatáshoz rendel havi díjat. Ez azt jelenti, hogy X millió Ft haláleseti és elérési összeget havi Y ft-ért vásárolhatsz meg, a garantált 2%-os éves technikai kamat felett elért hozamot, pedig 15% ponttal csökkentve kapod meg minden év végén. A klasszikus vegyes életbiztosítások esetében a költséget tulajdonképpen a teljes havi díj jelenti, hiszen ez a garantált szolgáltatás ára.
A TKM vagy Teljes Költség Mutató egy értékbe tömöríti össze a nyugdíjbiztosítási szerződés költségeit. Mivel ez egy referencia mutató és egy példaszámításon keresztül teszi összehasonlíthatóvá a költségeket, ezért a te konkrét szerződésének saját TKM-je lesz, ami eltérhet a nyilvánostól. A TKM megmutatja, hogy az egységes számítás mellett mekkora hozamveszteség ér téged évente, azaz mennyi lesz a költség a teljes elért hozamból. Ez az érték 10 éves futamidőre értendő.
A 15 éves TKM, azaz Teljes Költség Mutató megmutatja számodra, hogy egy 15 éves megtakarítási idő esetén legalább mekkora éves hozamot kell elérned ezzel a nyugdíjbiztosítással, hogy a költségeid fedezve legyenek. Az érték egy példaszámításon alapul, így a konkrét szerződések esetében ettől eltérések mutatkozhatnak.
A 20 éves TKM vagy Teljes Költség mutató megmutatja neked hogy 20 éven keresztül évente mennyivel csökkentik a hozamodat ebben a nyugdíjbiztosításban.
A klasszikus vegyes, vagy más néven díjtartalékos nyugdíjbiztosítás esetében a Biztosító társaság saját maga határozza meg, hogy mibe fekteti a pénzed, így a kockázatkerülőbb befektetések miatt alacsonyabb hozamra számíthatsz hosszú távon, viszont cserébe egy éves 2-2,9%-os kamatot garantálnak neked. A unit-linked alapú nyugdíjbiztosításnál ezzel ellentétben szabad kezet kapsz a befektetés összeállításában így nem csak a kockázatot választod meg, de hosszútávon nagyobb hozamok elérésére is lehetőséged nyílik. A piacon lévő nyugdíjbiztosítások 80%-a unit-linked alapú.
Néhány Biztosító előír bizonyos szabályokat az alapokba fektetéshez, amelyeket ebben a cellában ismerhetsz meg.
A kockázatosabb befektetések veszteségének minimalizálást segítik a különböző árfolyamfigyelő rendszerek és befektetéstechnikai kiegészítők, amelyekről bővebb információkat találsz itt.
Minden Biztosító társaság szabad döntése, hogy a szerződő által igényelt adókedvezményt pontosan mibe fekteti be. Erről tájékozódhatsz ebben a cellában.
Itt tüntettük fel, hogy az aktuális egyenlegeddel kapcsolatos információ szerzésre és a különböző tranzakciós és módosítási műveletek elvégzésére, rendelkezik-e a Biztosító online felülettel.
A nyugdíjbiztosítás szerződésén belül választható eszközalapok száma a befektetés szabadságát, mozgásterét határozza meg a számodra. Minél több és többféle eszközalap található meg a Biztosító kínálatában, annál szofisztikáltabb és sokszor annál hatékonyabb portfóliót is tudsz magadnak összeállítani.
Kérj személyre szabott kalkulációt!
Tetszenek a fenti hozamok? Kíváncsi vagy rá, hogy mekkora nyugdíjad lesz, ha Értékmegőrző nyugdíjbiztosítást választasz? Kattints a gombra, és egy 1 órás nyugdíjtanácsadás alkalmával személyre szabott kalkulációt készítek neked!
Személyre szabott kalkulációt kérekTovábbi nyugdíjbiztosítások
Így duplázd meg az állami nyugdíjad a megfelelő nyugdíj megtakarítással!
Egy ár / érték arányban megfelelő nyugdícélú megtakarítással az állami nyugdíjad duplájára is szert tehetsz, mire eléred a nyugdíjkorhatárt. Töltsd ki pár másodperc alatt ezt az űrlapot, és már meg is tetted az első lépést a magasabb nyugdíj felé!
Gondold át, mit adsz, és mit kapsz cserébe!
- egy nevet
- egy e-mail címet
- egy telefonszámot
- pár másodpercnyi időt
- pénzt a tanácsainkért
- összehasonlító kalkulációkat
- 1 óra alatt 150 évnyi tapasztalatot
- egy tanácsadót életed végéig
- esélyt a magas nyugdíjra
- Agresszív eladási szándékot